Eurocup Femenina

EQUIPOS EUROCUP WOMEN

GRUPO A

Eurocup Femenina

PANATHINAIKOS
ATHENS

Eurocup Femenina

EQUIPO
02

Eurocup Femenina

EQUIPO
03

Eurocup Femenina

AZS UMCS
LUBLIN

GRUPO B

Eurocup Femenina

BEROE

Eurocup Femenina

EQUIPO
02

Eurocup Femenina

EQUIPO
03

Eurocup Femenina

NKA UNIVERSITAS
PEAC

GRUPO C

Eurocup Femenina

PIESTANSKE
CAJKY

Eurocup Femenina

GALATASARAY

Eurocup Femenina

EQUIPO
03

Eurocup Femenina

INVESTINTHEWEST
ENEA GORZOW

GRUPO D

Eurocup Femenina

FCC UAV
ARAD

Eurocup Femenina

VBW
ARKA GDYNIA

Eurocup Femenina

EQUIPO
03

Eurocup Femenina

ORMAN
GENCLIK

GRUPO E

Eurocup Femenina

BURSA
BSB

Eurocup Femenina

EQUIPO
02

Eurocup Femenina

EQUIPO
03

Eurocup Femenina

NESIBE
AYDIN

GRUPO F

Eurocup Femenina

MACCABI
BNOT

Eurocup Femenina

EQUIPO
02

Eurocup Femenina

Kibirkstis
VILNIUS

Eurocup Femenina

UNI
GYOR

GRUPO G

Eurocup Femenina

BCF ELFIC
FRIBOURG

Eurocup Femenina

BASKET NAMUR
CAPITALE

Eurocup Femenina

T71
DIDDELENG

Eurocup Femenina

SL
BENFICA

GRUPO H

Eurocup Femenina

UMANA
REYER

Eurocup Femenina

RUTRONIK STARS
KELTERN

Eurocup Femenina

EQUIPO
03

Eurocup Femenina

MOVISTAR
ESTUDIANTES

GRUPO I

Eurocup Femenina

CASTORS
BRAINE

Eurocup Femenina

CADÍ
LA SEU

Eurocup Femenina

EQUIPO
03

Eurocup Femenina

CASADEMONT
ZARAGOZA

GRUPO J

Eurocup Femenina

EQUIPO
01

Eurocup Femenina

ROCHE
VENDEE

Eurocup Femenina

EQUIPO
03

Eurocup Femenina

LONDON
LIONS

GRUPO K

Eurocup Femenina

LDLC ASVEL
FEMININ

Eurocup Femenina

ZABINY
BRNO

Eurocup Femenina

EQUIPO
03

Eurocup Femenina

IDK
EUSKOTREN

GRUPO L

Eurocup Femenina

FLAMMES
CAROLO

Eurocup Femenina

KP
BRNO

Eurocup Femenina

ZKK
RAGUSA

Eurocup Femenina

UFAB
49

RESULTADOS EUROCUP WOMEN

CLASIFICACIÓN EUROCUP WOMEN

CAMPEONES EUROCUP WOMEN

AÑO

CAMPEÓN

AÑO

CAMPEÓN

2021

VALENCIA BASKET

2019

NADEZHA OREMBURG

2018

GALATASARAY

2017

YAKIN DOGU ÜNIVERSITESI

2016

TANGO BOURGES

2015

ESB VILLENEUVE-D'ASCQ

2014

DYNAMO MOSCOW

2013

DYNAMO MOSCOW

2012

DYNAMO KURSK

2011

ELITZUR RAMLA

2010

ATHINIAKOS

2009

GALATASARAY

2008

FAMILIA SCHIO

2007

DYNAMO MOSCOW

2006

SPARTAK MOSCOW

2005

PHARD NAPOLI

2004

BALTIYSKAYA ZVEZDA ST. PETERSBURG

2003

PAYS D'AIX-EN-PROVENCE

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter